073-374-6880

היתר הבניה

היתר בניה

היתר בנייה הוא למעשה רישיון לבנייה על מגרש שמעניקה וועדה מקומית לתכנון ולבנייה. אילו עבודות דרושות היתר? כל עבודה שהיא לא עבודה אסטטית בפנים הדירה. בין אם מדובר בתוספת חדר  ,ממ”ד ,קומה שלמה או תוספת מרפסת. ובין אם מדובר בתוספת חניה או גדר בנויה או בריכה פרטית. כל העבודות האלו דורשות היתר על פי חוק וצריכות לעבור הליך רישוי מקצועי לצורך קבלת ההיתר

סיוע בהוצאת היתר בניה

במרבית המקרים, כאשר בונים בית או מבצעים תוספות, מסתמכים על משרד האדריכלים או המהנדס להוצאת היתר בניה. עקב מיעוט הניסיון וההיכרות עם המערכת, לעיתים קרובות הליכי האישור הופכים להיות מסורבלים ואף נתקעים לתקופה ארוכה. שירותי משרדנו מעניקים את הפתרון המיטבי לסוגיה זו.

אישורי בנייה בישראל

אישור בניה נדרש על פי חוק בקשת רחבה של מצבי בנייה ותוספות, למשל עבור הוספת קומות או מרפסות, סגירת מרפסת, חלוקת דירות, תוספת ממ”ד, תוספת חניה, לבתי קרקע ובתים דו משפחתיים, לתוספות של הצללות בנויות, בריכות ועוד. בכל אחד מהמקרים הללו יש לפנות אל הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, הפועלת מטעם הרשות המקומית שבה נמצא הנכס. פנייה אל הוועדה נדרשת כמובן גם כאשר מתכננים לבנות מבנה מאפס על מגרש כלשהו, ובמקרה זה יש להוציא דוח זכויות המפרט מה מותר ומה אי אפשר לבנות על המגרש.

בכל מקרה, הדרך לקבל אישורי בנייה איננה קלה או פשוטה. היא כרוכה בלא מעט הליכים בירוקרטים מול הוועדה המקומית לתכנון ובניה ומול גורמים נוספים, וכן להסתייע בשירותיהם של בעלי מקצוע. אכן, בדיקת היתר בניה על ידי הרשויות נעשית בשבע עיניים, מה שלוקח זמן, והתהליך אף עלול להתעכב ולהתארך אם נעשו טעויות הגשת מסמכים שונים. לכן, חשוב מאוד להסתייע בגורם מקצועי כמשרדנו אשר מכיר היטב את עבודתם של הגופים והגורמים הנוגעים אל היתרי בנייה, ויודעים כיצד לנהל את ההליכים בצורה החלקה והמהירה ביותר, ללא טעויות בכלל.

מה נדרש בשביל להוציא אישור בניה?

כאמור, קבלת היתר בניה מתחילה בבירור הזכויות על המגרש, או אם כבר קיים מבנה – יש לברר את אחוזי הבנייה המותרים והקיימים בו. לאחר מכן יש להכין מפה מצבית המפרטת את קווי הבניין בשטח החלקה והגושים שמסביב, ומפה טופוגרפית של הנכס באמצעות מודד מוסמך המפרטת את זכויות הבנייה, תשתיות וקווי בניין. בנוסף למפות הללו יש להכין תרשים של סביבת הנכס וכן תרשים נכס הכולל את התשתיות השונות. כלל המסמכים הללו ביחד עם תוכנית הבנייה שביצע משרד האדריכלים נקראים גרמושקה, ואותם מגישים לרשות המקומית ביחד עם נסח טאבו.

מוזס רישוי ותכנון היא חברה המטפלת בקידום הליכי רישוי והיתרי בניה.

חברתנו מוציאה היתרי בניה בצורה היעילה, האפקטיבית והמהירה ביותר באזור המרכז. רוב עובדי החברה הינם יוצאי רשויות רישוי לשעבר, אנשים אשר מכירים היטב את המערכת ואת הליך הרישוי על בוריו.

Skip to content