073-374-6880

חריגות בניה

חריגות בנייה הן תוספות ו/או שינויים שלא ניתן לגביהם היתר. חריגות בנייה עלולות להתקיים כאשר בעל נכס מבצע שינוי או תוספת בנייה מבלי לבצע הליך רישוי והיתר בנייה כחוק. אפשרות נוספת היא, שבעל נכס רכש נכס עם חריגות שהיו קיימות בו טרם הרכישה. במקרים רבים, חריגות הבניה קיימות כבר מיום מסירת הדירה מהקבלן. על מנת להכשיר חריגות כגון אלה, יש לקדם הליך רישוי במטרה לקבל בסופו היתר בנייה להכשרת המצב הקיים.

הליך רישוי זה, זהה ברובו להליך הרישוי אותו יש לקיים במקרה של תוספות בנייה ושינויים, מלבד העובדה שאנו כפופים למצב הקיים ולבנוי. מצב המאפשר הכשרת חריגות בנייה רק באמצעות הקלות או שימוש חורג, מחייב לקיים הליך רישוי במסלול “הליך רישוי עם הקלות”. במידה ולא ניתן יהיה להכשיר את החריגה באמצעות הקלה או שימוש חורג, ניתן יהיה להכשירה בהליך של תב”ע נקודתית בלבד. במידה ולא ניתן יהיה להכשיר חריגה ע”י הליך של תב”ע נקודתית, יחויב בעל הנכס להרוס את חריגת הבניה, אחרת יהיה חשוף לקבלת כתב אישום והעמדה לדין. במקרים רבים ניתן יהיה להכשיר חלק מהחריגות ואת חלקן להרוס. זמן הכשרת החריגות, במידה ואין צורך בהליך תב”ע נקודתית, נע לרוב בין 4-18 חודשים וזאת בהתאם לסוג ההליך ולוועדה המקומית. הליכים בהם דרושה תב”ע נקודתית, יארכו בין 10 חודשים ל-3 שנים.

מוזס רישוי ותכנון הינו משרד המטפל בעשרות חריגות בניה בשנה. למשרדנו נסיון רב מול הוועדות השונות, ידע מעמיק בתחום הרישוי ודרכים יצירתיות להכשרת חריגות. המשרד נותן לווי מלא בכל מה שנוגע להליך הרישוי וגם ליווי משפטי במידת הצורך. יצירת תקשורת עם הרשות והמחלקה המשפטית ועיכוב הליכים של מחלקת פיקוח באופן מיידי. אל תהססו, התקשרו אלינו עוד היום ותדעו אם ניתן להכשיר את החריגה שלכם, באיזה הליך זה כרוך וכמה זמן זה יקח.

הכשרת מחסן

הגדרת מחסן בחוק  על פי החוק, מחסן הוא שטח שירות המשמש לאחסנה. מחסן עד 6 מ"ר מבניה קלה, ניתן לבניה בהליך פטור מהיתר (חוק התכנון

המשך קריאה »

חריגה מקו בניין קדמי

קוי בניין מגדירים את הגבולות המותרים לבניה בתחום המגרש, קוי בניין יכולים להיות מעל/מתחת לקרקע. קוי בניין נקבעים במסגרת תב"ע (תכנית בניין עיר) בהתאם לשיקולים

המשך קריאה »
קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן