073-374-6880

עיבוי בינוי – המדריך המלא

לאור הצורך בחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, מיגונם בפני ירי טילים וקידום תוכנית התחדשות העירונית, אושרה בממשלה תוכנית ארצית הנקראת תמ"א 38.
תוכנית זו כוללת 2 מסלולים: 38/1 – עיבוי ובינוי בניינים קיימים, 38/2 – הריסת בניינים ובנייתם מחדש.

מהו עיבוי בינוי?

עיבוי ובינוי הינה תוכנית להגדלת ניצול הקרקע במתחם מגורים קיים ללא צורך בהריסת המבנה. תוכנית זו כוללת הגדלת המבנים לרוחב (הגדלת הדירות הקיימות) ולגובה (הוספת דירות חדשות). גישה זו דורשת שדרוג של התשתיות הקיימות בסביבת המתחם על מנת להתאימן לגידול בצפיפות הנובע מהעיבוי המתחמי. מתחמים אשר יימצאו מתאימים למסלול זה יומלצו לממשלה על ידי הוועדה הבין-משרדית להתחדשות עירונית להכרזה כמתחמי עיבוי.

למה משמשת תוכנית עיבוי בינוי?

התוכנית משמשת לחיזוק ועיבוי הבניין הכולל בין היתר, שימור מבנים, חיזוק של יסודות הבניין, חיזוק נגד רעידות אדמה, שיפוץ חיצוני של המבנה וסביבתו, שיפוץ ו/או תוספת לובי, תוספת ממ"דים, תוספת מעלית, תוספת מרפסות, חניות, מחסנים והרחבות לדירות הקיימות, שיפוץ של חדר מדרגות ותשתיות הבניין לרבות צנרת מים, ביוב וכו'.

מהם העקרונות המרכזיים של עיבוי בינוי?

  •  חיזוק ועיבוי המבנה בלבד, ללא הריסת המבנה.
  • מסלול המיועד רק לשכונות מגורים.
  • תכנון תוכניות הנשענות, ככל האפשר, על התשתיות הקיימות.
  • סגירה ומילוי של הקומה המפולשת לשם בניית דירות חדשות, או לשם הרחבת שטח הדירות שבקומה הראשונה.
  •  הקמת קומות נוספות בהן ניתן לבנות דירות חדשות או להרחיב את שטח הקומה שמתחת, תוספת של עד 1.5 קומות נוספות באזור המרכז       ותוספת של עד 2.5 קומות נוספות באזור הפריפריה.
  •  התוספת חייבת לכלול ממ"ד.
  •  נדרשת הסכמה של 67% (2/3) מבעלי הזכויות.
  •  שדרוג תשתיות קיימות.

סיכום

במסלול עיבוי-בינוי ניתן להרחיב את הדירות הקיימות תוך ניצול שטחים בתוך ומחוץ לבניינים, בפרויקטים כאלו חשוב לקחת משרד עם הבנה מקצועית וניסיון רב בעבודה אל מול הרשויות המקומיות, מתוך הבנה כי כל ההתנהלות והבירוקרטיה בסופו של דבר מתנקזים אצל אותן רשויות.

משרדנו עובד באופן שוטף מול רשויות רבות בכל הארץ ומתמחה בתכנון ובהוצאת היתרי בנייה לתוספות בניה או/ו להריסה ובניה מתוקף תמ"א 38.
פנו אלינו עוד היום על מנת שנוכל לחסוך לכם כסף וזמן בפרויקט הבא שלכם.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

גרמושקה – המדריך המלא

מה זה גרמושקה? השם גרמושקה מגיע מהשפה הרוסית שפירושה אקורדיון. כיוון שהגרמושקה מורכבת ממספר שרטוטים ותוכניות המחוברים זה לזה ומקופלים באופן שמזכיר אקורדיון. כמעט כל

המשך קריאה »
דילוג לתוכן