073-374-6880

רישיון/היתר זמני

מהו רישיון או היתר זמני?

רישיון או היתר זמני מעיד על כך שהעסק פועל על פי החוק אך עדיין אינו נמצא בסטטוס רישיון עסק, רישיון או היתר זמני ניתן לעסקים על מנת שיוכלו לפעול באופן ארעי עד קבלת רישיון העסק הקבוע. רישיון או היתר זמני ניתן לתקופה שלא עולה על שנתיים.

רישיון עסק זמני ניתן לעסקים שנחשבים לזמניים או עונתיים, מטרת רישיון זמני נועדה כדי לאפשר לבעל העסק ולגורמים המאשרים לבצע את ההליך הוצאת רישיון העסק ולבחון את אופן פעילותו של העסק.

כיצד ניתן להוציא רישיון זמני?

היתר זמני יינתן לעסק רק לאחר שבעל העסק הגיש את כל המסמכים הרלוונטיים וקיבל את אישור הרשות המקומית למתן רישיון זמני להפעלת העסק הוא יוכל לפעול באופן חוקי. חשוב לדעת שהרשות המקומית קובעת מהם התנאים המיוחדים שיש לעמוד בהם ומהו המועד שיש לבצע אותם. רישיון או היתר זמני ניתן לעסק גם אם לא עמד בכל הדרישות המפורטות לקבלת רישיון עסק באופן קבוע, המטרה היא להעניק לבעל העסק את האפשרות לפעול טרם השלים את כל ההליכים הבירוקרטיים הכרוכים בהוצאת רישיון עסק קבוע , בעל העסק יקבל לוח זמנים שבו הוא נדרש להשלים את האישורים והמסמכים הרלוונטיים לצורך קבלת רישיון עסק, החוק קובע שעד לתקופה של שנתיים בעל העסק יוכל לפעול באמצעות היתר זמני.

קיימים כמה סוגי רישיונות עסק:

  • רישיון זמני – ניתן לעסקים על מנת שיוכלו לפעול באופן חוקי לתקופת זמן מוגבלת של עד שנתיים, במהלך תקופה זו בעל העסק נדרש להשלים את כל המסמכים והאישורים הנדרשים לצורך קבלת רישיון עסק קבוע.
  • רישיון עסק תקופתי – מדובר על רישיון עסקים שניתן לתקופה של שנה עד חמש שנים, בתום התקופה יש צור בחידוש רישיון העסק.
  • רישיון עסק לצמיתות – ניתן לסוגי עסקים מסוימים כגון מפעלים, תעשייה וכדומה, שאופן הפעלת העסק אינה משתנה ולכן הרשות המקומית מנפיקה עבורם רישיון עסק לצמיתות שאין צורך בחידושו.

מוזס רישוי ותכנון, הינו משרד העוסק בקידום הליכי רישוי, לרבות רישוי עסקים מכל סוג שהוא.

השוני בטיפול של מוזס רישוי ותכנון ממשרדים אחרים הוא שמשרדנו מטפל בכל הליכי רישוי עסקים ורישוי זמני לקבלת רישיון עסק, על כל היבטיו מול גופים שונים לרבות משרד הבריאות, משרד העבודה ורווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, כיבוי אש ועוד.

נוסף על כך, מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר עבר הכשרה מאסיבית במערכת רישוי זמין עם תחילת המעבר למערכת המקוונת בשנת 2016.

נכון להיום, המשרד הוא אחד המשרדים השולטים במערכת רישוי זמין ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

מערכות המשרד מותאמות כולן למערכת רישוי זמין ומאפשרות התנהלות שוטפת ומדויקת מול רשויות הרישוי השונות.

משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי, פנו אלינו עוד היום ונבדוק עבורכם אם העסק שאתם מעוניינים בהקמתו ניתן להכשרה באותו נכס, מה ההליך במסגרתו ניתן להוציא את רישיון העסק ומהו משך הזמן הצפוי להשלמתו.

פנו אלינו עכשיו וקבלו עוד היום דו"ח היתכנות והצעת מחיר.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן