073-374-6880

סמל רישוי בניה

רישוי עסקים

רישוי עסקים הינו הליך אשר בסיומו מקבלים רישיון עסק. במסגרת הליך לרישוי עסקים צריך העסק לעמוד בתקנות הקבועות בחוק רישוי עסקים ובדרישות הרשות המקומית וגופים נוספים המעורבים בהליך בהתאם לסוג העסק. למשל, עסק שעוסק במזון יהיה כפוף לדרישות משרד הבריאות ועסק שעוסק בדלק או אנרגיה סולרית יהיה כפוף לדרישות המשרד להגנת הסביבה.

לא ברור למה ואיך, אבל במדינת ישראל התבססה מעין תפיסה כזאת שזה לא כל כך נורא אם לעסק אין רישיון, על אף שהעסק חייב ברישיון על פי חוק רישוי עסקים. על המצב הזה אחראיות כמובן הרשויות שלא אוכפות את החוק בצורה נאותה, אבל ייתכן שגם היבטים דרקוניים בחוק, הופכים אותו לכזה שלא באמת ניתן לאכוף אותו. תוכן החוק נבחן כל העת ולעיתים נערכים בו גם שינויים על מנת להתאימו לצרכים חדשים ולאילוצים חדשים, אבל בסופו של דבר, רישוי עסקים הוא עניין חשוב מאוד ועל חשיבות זו מספרים לכם בשורות הבאות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי.

מדוע כל כך חשוב להוציא רישיון עסק?

ובכן, רישיון עסק הוא לא סתם רכיב בירוקרטי שבא לעשות לכם את החיים קשים. המדובר ברישיון שבא לוודא כי העסק שלכם עומד בכל הקריטריונים והתקנים הקשורים להפעלת העסק, לבטיחות העובדים והמבקרים בו ולניהול המסודר של העסק מול הרשויות השונות. כך למשל, אם העסק שלכם אינו עומד בתקנות בטיחות אש, לא תוכלו לקבל אישור מרשות הכיבוי וההצלה ולא תוכלו לקבל רישיון עסק. אם העסק שלכם כולל בתוכו חריגות בנייה, שפוגעות בסביבה שלו, לא תוכלו לקבל רישיון עסק וכך גם בעוד שורה של מצבים בהם נבחנת העמידה שלכם בהוראות החוק הייעודי לנושא של רישוי עסקים. כל אלה לא נועדו כדי להקשות עליכם את משימת הפתיחה וניהול העסק, אלא כדי להבטיח שהפעילות העסקית בישראל היא פעילות מסודרת, מאורגנת וכזאת שמבטיחה את בטיחות כלל המעורבים בה, מראשון הלקוחות ועד אחרון המנהלים.

ומה אם אין לכם רישיון כזה?

אם אתם מנהלים את העסק שלכם ללא רישיון ובמצב הנוכחי בישראל זה בהחלט אפשרי, עליכם לדעת שיכולות להיות לכך השלכות משמעותיות. למעשה, פעילות בלתי חוקית בניגוד לחוק העוסק בתחום של רישוי עסקים, חושפת אתכם לסנקציות שניתן להטיל עליכם ללא כל צורך בסיבה אחת נוספת. כך למשל, יכולה הרשות המקומית למנוע מכם מלתלות שלט מעל פתח העסק. יכולה חברת החשמל לנתק אתכם מרשת החשמל הארצית וכך גם תאגיד המים וחברות הגז. חברת ביטוח ששילמתם לה עבור פוליסת ביטוח יקרה לאורך שנים ארוכות, יכולה ברגע האמת להפנות לכם עורף מכיוון שללא רישיון עסק, אתם אינכם עומדים בתנאי הסף המחייבים של הפוליסה.

מכל הסיבות האלה, כדאי מאוד להוציא רישיון לעסק, במיוחד לאור העובדה שעבור מרבית העסקים מדובר בתהליך פרוצדורלי בלבד, שלא ידרוש מכם עוד דבר. כדי להבין בדיוק איך עליכם להוציא את הרישיון ובכדי לעבור את התהליך בקלות ובמהירות, עומד לרשותכם צוות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי, שילווה אתכם לאורך התהליך כולו וינהל אותו עבורכם מול הרשות המקומית שבתחומה ממוקם העסק שלכם, מבלי שאתם תצטרכו להפנות לנושא תשומת לב שחשובה יותר לעסק עצמו.

קבוצות העסקים הטעונים רישוי עסק כחוק הינם:

קבוצה 1: בריאות, רוקחות וקוסמטיקה.
קבוצה 2: דלק ואנרגיה
קבוצה 3: חקלאות ובעלי חיים
קבוצה 4: רישיון עסק למסעדה
קבוצה 5: מים ופסולת
קבוצה 6: מסחר ושונות
קבוצה 7: עינוג ציבורי, נופש וספורט
קבוצה 8: רכב ותעבורה.
קבוצה 9: שירותי שמירה ואבטחה
קבוצה 10: תעשיה, מלאכה, כימיה ומחצבים.

מוזס רישוי ותכנון, הינו משרד העוסק בקידום הליכי רישוי, לרבות רישוי עסקים מכל סוג שהוא. בטיפול המשרד היום עשרות עסקים ברחבי הארץ. השוני בטיפול של מוזס רישוי ותכנון ממשרדים אחרים הוא שמשרדנו מטפל בכל הליכי הרישוי על כל היבטיו מול גופים שונים לרבות משרד הבריאות, משרד העבודה ורווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, כיבוי אש ועוד. נוסף על כך, מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר עבר הכשרה מאסיבית במערכת רישוי זמין עם תחילת המעבר למערכת המקוונת בשנת 2016. נכון להיום, המשרד הוא אחד המשרדים השולטים במערכת רישוי זמין ברמה הגבוהה ביותר בארץ. מערכות המשרד מותאמות כולן למערכת רישוי זמין ומאפשרות התנהלות שוטפת ומדויקת מול רשויות הרישוי השונות. בנוסף, משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי.

פנו אלינו עוד היום ונבדק עבורכם אם העסק שאתם מעוניינים בהקמתו ניתן להכשרה באותו נכס, מה ההליך במסגרתו ניתן להוציא את רישיון העסק ומהו הזמן הצפוי להשלמת ההליך.
פנו אלינו עכשיו וקבלו עוד היום דו”ח היתכנות והצעת מחיר.

Skip to content