073-3746060

חוק רישוי עסקים התשכ”ח-1968

על פי החוק במדינת ישראל, כל עסק חייב ברישיון עסק המותאם עבורו. החוק הזה שעל פיו חלה חובה זו על כל העסקים במדינת ישראל נקרא חוק רישוי עסקים התשכ”ח-1968. מה אומר החוק? מה קורה אם לא עומדים בהוראות החוק? מדוע לא מופיעות בחוק דרישות שונות שהציבו בפניכם ברשות המקומית? האם הרשות המקומית ממציאה דרישות משל עצמה? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי.

 

אז מה אומר החוק?

חוק רישוי עסקים התשכ”ח-1968 הוא החוק שמרכז בתוכו את כל ההוראות לגבי הנושא של רישוי עסקים בישראל. החוק מפרט באופן עקרוני את כל הקריטריונים בהם צריך לעמוד עסק על מנת להיות זכאי לרישיון, את הרשויות והגורמים האחראיים על תהליך הרישוי ובדיקת העסק, את האופן בו יש להגיש בקשה לרישיון עסק ולבחון אותה ועוד שורה של פרמטרים שנבחנים בתהליך רישוי העסק. עמידה בהוראות החוק היא חובה ואי עמידה בהן, משמעותה היא שהעסק שלכם פועל ללא רישיון ובניגוד לחוק. מעבר לכך שמדובר בעבירה על החוק, יש לכך גם השלכות שונות, שיכולות מאוד להזיק לכם, הן בתצורה של חשיפה לסנקציות מצד רשויות האכיפה והן בתצורה של פגיעה בזכויות שעבורם שילמתם, כמו למשל אי מימוש ביטוח בקרות אירוע ביטוחי, מאחר ולא עמדתם בדרישת הפוליסה להפעיל את העסק על פי כל החוקים החלים עליו.

 

האם הרשות המקומית ממציאה דרישות שלא כתובות בחוק?

התשובה היא כמובן לא, על אף שרבים “אוהבים” לחשוב כך. חוק רישוי עסקים התשכ”ח-1968 הוא החוק הכללי שמתווה את העקרונות לרישוי עסקים בישראל, אך אינו כולל את כל הפרטים של תהליך הוצאת הרישיון. פרט לחוק זה, ישנו גם צו רישוי עסקים וישנן גם תקנות רישוי עסקים, ויחד שלושתם מהווים את המכלול החוקי שעל פיו מתנהל התחום של רישוי עסקים בישראל. כאשר הרשות המקומית דורשת מכם דבר מה, כאשר מסביר לכם הפקיד ברשות המקומית שעליכם חלות הוראות אחרות מאלו החלות על העסק השכן, יש לכך סיבות המעוגנות כולן בחוק, בתקנות או בצו רישוי עסקים ולבטח לא מדובר ב”המצאות” של הרשות המקומית.

ואכן, הוצאת רישיון עסק היא תהליך שיכול להיות מאוד מפרך אם לא עושים אותו נכון ויעיל ומהסיבה הזאת, מומלץ בהחלט לפנות לגורם מקצועי שמתמחה ברישוי עסקים ויכול להוציא לכם את הרישיון הנכסף על פי כל ההוראות המפורטות במסגרת חוק רישוי עסקים התשכ”ח-1968, הצו והתקנות. מוזס רישוי ותכנון אדריכלי היא אחת החברות המובילות בתחום זה בישראל. הצוות המקצועי בחברה עומד לרשותכם בכדי לאסוף את כל המסמכים הדרושים לצורך הוצאת הרישיון, להגיש את הבקשה בשמכם ולנהל את כל ההתקשרות מול הרשות המקומית עד לקבלת הרישיון הנכסף, על פי חוק כמובן.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

תקנות רישוי עסקים

רישוי עסקים הוא תחום מורכב מאוד שמכוסה על ידי כמה וכמה מסמכים חוקיים שעוסקים בו ספציפית ובכלל זה חוק רישוי עסקים, צו רישוי עסקים וכמובן

המשך קריאה »
דילוג לתוכן