073-3746060

רכב ותעבורה

רישוי עסקים בתחום הרכב והתעבורה מיועד עבור הקמת עסקים כגון תחנת מוניות או תחנה מרכזית, חברת הסעות, מוסך מכונאות רכב הכולל תיקונים למגוון סוגי רכבים, מוסכי פחחות וצבע, תיקון תקרים ועוד. על מנת לקבל רישיון עסק בתחומים אלו, בעל העסק מחויב בבדיקות ואישורים הנדרשים לצורך קבלת רישיון לעסק על ידי הרשות המקומית.

המטרה של רישוי עסקים בתחום הרכב והתעבורה מיועדת על מנת להפעיל את העסק בסביבה נאותה ללא מפגעים או מטרדים , תוך שמירה על שלום הציבור, כמו כן העסק מחויב לפעול על פי תקנות הבטיחות הנדרשות בהתאם לחוק.

תיאור התקנות הנדרשות להקמת עסק בתחום הרכב והתעבורה

  • בעל העסק נדרש לספק מידע סביבתי לצורך בדיקות שונות עבור קבלת רישיון העסק. בעל עסק שמעוניין בהקמת מוסך מכונאות נדרש לעמוד בכללים ותקנות החוק במטרה לפעול בצורה בטיחותית. בעל העסק מחויב להגדיר אזורים או משטחי תפעול שבהם יתבצעו תיקוני הרכב. כמו כן בעל העסק מחויב להפריד את אזורי התפעול משטח העסק, משטחי התפעול חייבים להיות מקורים.
  • בעל העסק מחויב בהקמת חלל עבודה סגור שבו יתבצעו עבודות הצביעה, כמו כן יש להתקין מערכת יניקה ומתקנים למניעת זיהום אוויר וגז פליטה.
  • בעל העסק מחויב לבצע את כלל העבודות הנדרשות, כגון עבודות הטיפול בכלי רכב, עבודות צביעה, פחחות וכדומה במשטחי התפעול בלבד.
  • בעל העסק מחויב לעמוד בדרישות נוספות כגון הגבלת שימוש בחומרים בעלי ריח חזק, אחסון חומרי בצורה נאותה, מעקב, בקרה ותחזוקה, העברת גזים על פי התקנות הנדרשות בחוק ועוד.
  • בעל העסק מחויב בפינוי פסולת בצורה בטיחותית, פינוי פסולת כולל חומרי ניקוי למערכות הצביעה, שאריות צבע שנותרו, פינוי חומרים מסוכנים, פסולת של מערכות מיזוג אוויר ועוד.
  • בעסקים מסוג מכונאות רכב, יש לאחסן את המצברים המשומשים עד שניתן יהיה לפנות אותם במשטח התפעול ועוד.
  • בעסקים כגון תחנה מרכזית או חברת הסעות, יש להעסיק מאבטח לאזור בו נמצאים הולכי רגל או רכבים, במידה ושטח העסק עולה על 5,000 מ"ר יש צורך בהעסקת מאבטח נוסף. כל כניסה של הולך רגל לשטח העסק מחייבת בדיקת מאבטח, הכוללת סריקה של חפץ חשוד.
  • בעסקים בהם שטח העסק עולה על 5,000 מ"ר יש צורך בהצבת מצלמות אבטחה במעגל סגור המשדרות לחדר בקרה. חדר הבקרה יאושר בהתאם לתכנית האבטחה של העסק.
  • בעל העסק מחויב בתקנות הכוללות גידור העסק על פי הנחיות מפורטות, התקנת כספת על פי התקן הישראלי.

מוזס רישוי ותכנון, הינו משרד העוסק בקידום הליכי רישוי, לרבות רישוי עסקים מכל סוג שהוא. בטיפול המשרד היום עסקים מתחום הרכב והתעבורה. השוני בטיפול של מוזס רישוי ותכנון ממשרדים אחרים הוא שמשרדנו מטפל בכל הליכי הרישוי על כל היבטיו מול גופים שונים לרבות משרד הבריאות, משרד העבודה ורווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, כיבוי אש ועוד.

נוסף על כך, מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר עבר הכשרה מאסיבית במערכת רישוי זמין עם תחילת המעבר למערכת המקוונת בשנת 2016. נכון להיום, המשרד הוא אחד המשרדים השולטים במערכת רישוי זמין ברמה הגבוהה ביותר בארץ. מערכות המשרד מותאמות כולן למערכת רישוי זמין ומאפשרות התנהלות שוטפת ומדויקת מול רשויות הרישוי השונות. משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי.

פנו אלינו עוד היום ונבדוק עבורכם אם העסק שאתם מעוניינים בהקמתו ניתן להכשרה באותו נכס, מה ההליך במסגרתו ניתן להוציא את רישיון העסק ומהו הזמן הצפוי להשלמת ההליך. פנו אלינו עכשיו וקבלו עוד היום דו"ח היתכנות והצעת מחיר.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן