073-3746060

שרותי שמירה ואבטחה

רישוי עסקים בתחום שירותי שמירה ואבטחה ניתן לעסקים הנדרשים לעמוד בתנאים מסוימים הנבחנים על ידי הרשות המקומית. בעל העסק נדרש להגיש אישורים לגורמים שונים כגון משטרה, כיבוי אש, משרד הבריאות, משרד איכות הסביבה ועוד, האישורים הנדרשים כוללים תקנות וחוקים שהעסק נדרש לעמוד בהם, מטרת התקנות הינה להגן על שלום הציבור וכן לאפשר לעסק להתנהל באופן שגרתי שאינו גורם סיכון לציבור או לסביבה. במידה וקיימים פערים או ליקויים שונים שיש לתקן, בעל העסק מחויב לבצע את תיקונם על מנת להמשיך את ההליך לקבלת רישיון עסק.

תיאור התקנות הנדרשות להקמת עסק בתחום שירותי שמירה ואבטחה

  • יש צורך בהכנת תכנית אבטחה לעסק, התכנית צריכה לקבל אישור מקצין הרישוי היחידתי.
  • התקנות מצריכות מיגון פיזי של העסק הכולל בתוכו הגדרות מפורטות לגבי אמצעי מיגון כגון סורגים, תריסים, גדרות וכדומה. כמו כן חובה להתקין דלת ממוגנת נגד פריצות.
  • הקמת עסק בתחום אבטחה ושמירה מצריך הגדרת אזור מיוחד שבו ניתן לבצע אימוני ירי באמל"ח, הקצאת מקום לביצוע מטווחים בשטח פתוח מחויב בגדר חיצונית בגובה של 2.5 מטר לפחות. אזור המוקצה למטווחים באזור סגור מחויב בדלת ממוגנת על פי התקן הישראלי.
  • לעסקים המחזיקים בנשק יש הגדרות מפורטות לגבי הדרישות לאחזקת הנשק בעסק, למשל אחסנת כלי נשק בכספת, כמות הנשקים, מיקום הכספת, הגדרות לגבי כמות נשקים במחסן נשק ועוד. כמו כן החוק מחייב את בעל העסק להחזיק כספת מסוג מסוים ובהתאם לכמות הנשקים שיש לאחסן, תקנות לגבי עיגון הכספת וכדומה.
  • בעל העסק מחויב בהתקנת מצלמות במעגל סגור, הגדרת מיקום המצלמות, כיוון הצילום וכדומה.
  • בעל העסק מחויב בהתקנת מערכות אזעקה, הגדרות השימוש במערכת האזעקה בזמן פעילות העסק ובזמן סגירתו, ביצוע בדיקות תקינות למערכת האזעקה ועוד.
  • רישום ודיווח, בעל העסק מחויב בניהול רישום העובדים המועסקים, כולל הפרטים האישיים שלהם וכללים שונים כיצד יש לנהל את רישום העובדים.
  • בעל העסק מחויב בהתקנת מערכות חשמל, מערכות מיזוג אויר, שליטה בעשן, מערכות לכיבוי אש ועוד. כמו כן בעל העסק מחויב לסמן באמצעות שילוט אזורים המפנים ליציאת חירום וכל שילוט המיועד למצבי חירום.

 

מוזס רישוי ותכנון, הינו משרד העוסק בקידום הליכי רישוי, לרבות רישוי עסקים מכל סוג שהוא. בטיפול המשרד היום עסקים בתחום השמירה והאבטחה. ההבדל בטיפול של מוזס רישוי ותכנון לעומת משרדים אחרים הוא שמשרדנו מטפל בכל הליכי הרישוי על כל היבטיו השונים מול גופים שונים לרבות משרד הבריאות, משרד העבודה ורווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, כיבוי אש ועוד.
נוסף על כך, מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר עבר הכשרה מאסיבית במערכת רישוי זמין עם תחילת המעבר למערכת המקוונת בשנת 2016.

כיום, המשרד הוא אחד המשרדים השולטים והבולטים ביותר במערכת רישוי זמין ברמה הגבוהה ביותר בארץ. מערכות המשרד מותאמות כולן למערכת רישוי זמין ומאפשרות התנהלות שוטפת ומדויקת מול רשויות הרישוי השונות. משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי.

פנו אלינו עוד היום ונבדוק עבורכם אם העסק שאתם מעוניינים בהקמתו ניתן להכשרה באותו נכס, מה ההליך במסגרתו ניתן להוציא את רישיון העסק ומהו הזמן הצפוי להשלמת ההליך. פנו אלינו עכשיו וקבלו עוד היום דו"ח היתכנות והצעת מחיר.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן