073-3746060

תחנות דלק ואנרגיה

רישוי עסקים לתחנות דלק ואנרגיה

רישוי עסקים לתחנות דלק מחייב עמידה בדרישות בטיחות, אמינות, הגנת הסביבה, כמו כן תחנת דלק צריכה לקבל היתרי בנייה ורישיון עסק מהרשות המקומית בה היא ממוקמת. כאשר מעוניינים להקים תחנת דלק חדשה, יש לפנות לאגף התכנון והבנייה ברשות המקומית. יש צורך בביצוע בדיקות היתכנות על מנת לקבל אישור מקדמי לצורך תחילת התכנון.

ועדת התכנון והבנייה מפנה את בעל התחנה לרשויות נוספות לצורך קבלת האישורים הנדרשים, קיימים מספר גופים המעורבים בהליך הרישוי כגון, משרד העבודה והרווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, התחנה לכיבוי אש ועוד. לאחר קבלת האישורים על תכנון הבנייה, ניתן להגיש בקשה מסודרת לרשוי תחנת דלק.

תיאור התקנות לרישוי עסקים לתחנות דלק ואנרגיה

חשוב לדעת שמשרד האנרגיה והמים אחראי על פיקוח והאכיפה בתחנות הדלק. על מנת שתחנת הדלק לא תהווה סכנה לציבור, ישנן תקנות שנקבעו בחוק ועליה לעמוד בהן.

  • התקנות עוסקות באופן אחסנת הדלק, מניעת זיהום הקרקע, פליטת חומרים מסוכנים, שמירת מרחק מסביבת מגורים או מוסדות ציבוריים ושמירת מרחק מאזורים של קווי מתח גבוה, פינוי פסולת, אמצעי אבטחה ועוד. כמו כן כל תחנת דלק צריכה לספק אמצעי כיבוי אש ואמצעי בטיחות מסוימים בזמן אירוע חירום.
  • בעל התחנה מחויב להגיש דיווח עם הגשת הבקשה לרישוי עסקים. הדיווח כולל את המידע הנחוץ לצורך הבדיקה לבקשת רישוי עסקים, את פירוט הנתונים ניתן למצוא באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה.
  • בעל החנה מחויב להקים אזור המיועד לצורך ניקוי ותחזוקה ששל מכלי גז ושריפת מכלים ריקים.
  • בעל התחנה מחויב להתקין אמצעים ומתקנים למניעת זיהום אוויר, מתקן לטיפול בפליטת גזים, התקנת ארובות, משטחי תפעול ועוד בהתאם לתקנות החוק.
  • בכל אירוע מסכן, בעל התחנה מחויב בדיווח כגון פליטת גזים או חומרים מסוכנים, שריפה של אסבסט, בכל מקרה שבו יש חשש לבעיה בהובלה או אחסנה של חומרים מזהמים שעלולים לסכן את הציבור, שחרור דלק בכמות מסוימת ועוד.
  • בעל העסק מחויב להקצות מיקום תת קרקעי עבור אחסון מכלי הדלק וחומרים נוספים בהתאם לתקנות החוק. כמו כן בעל התחנה מחויב לבצע סקר תהליכים ופליטות של זיהום אוויר ועוד.
  • בעל התחנה מחויב להחזיק בציוד למצבי חירום, הציוד כולל מיגון אישי, כמו כן עליו ליצור נוהל חירום ולהדריך את עובדי התחנה.

 

יש לקחת בחשבון שרישוי עסקים לתחנות דלק ואנרגיה הינו מורכב ולעיתים ניתן רישוי זמני עד לקבלת רישיון העסק. בנוסף לתחנות דלק, יש צורך ברישוי עסקים עבור בתי זיקוק, שמחוייבים לקבל רישיון עסק כדי לפעול באופן חוקי. מוזס רישוי ותכנון, הינו משרד העוסק בקידום תהליכי רישוי, לרבות רישוי עסקים במגוון סוגים. בטיפול משרדנו עשרות תחנות דלק ברחבי הארץ. השוני בטיפול של מוזס רישוי ותכנון ממשרדים אחרים הוא שמשרדנו מטפל בכל הליכי הרישוי על כל היבטיו מול גופים ומוסדות שונים לרבות משרד הבריאות, משרד העבודה ורווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, כיבוי אש ועוד.

נוסף על כך, מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר עבר הכשרה מאסיבית במערכת רישוי זמין עם תחילת המעבר למערכת המקוונת בשנת 2016. כיום, המשרד הוא אחד המשרדים השולטים במערכת רישוי זמין ברמה הגבוהה ביותר בארץ. מערכות המשרד מותאמות כולן למערכת רישוי זמין ומאפשרות התנהלות שוטפת ומדויקת מול רשויות הרישוי השונות. משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי.

פנו אלינו עוד היום ונבדוק עבורכם אם העסק שאתם מעוניינים בהקמתו ניתן להכשרה באותו נכס, מה ההליך במסגרתו ניתן להוציא את רישיון העסק ומהו הזמן הצפוי להשלמת ההליך. פנו אלינו עכשיו וקבלו עוד היום דו"ח היתכנות והצעת מחיר.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן