073-3746060

עסקים טעוני רישוי

על פי חוק רישוי עסקים, כמו גם על פי צו רישוי עסקים ותקנות רישוי עסקים, המהווים שלושתם יחד את מכלול החקיקה בנושא רישוי עסקים, ישנם עסקים טעוני רישוי ועסקים שאינם טעוני רישוי. יחד עם זאת, התמונה היא אינה כזאת פשוטה כשלמעשה קיים מפרט שלם של תנאים וקריטריונים בהם צריך לעמוד כל עסק, על פי שורה של פרמטרים המאפיינים את העסק הספציפי ועל נושא זה מספרים לכם בשורות הבאות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי.

 

מהם עסקים טעוני רישוי?

כאמור, על פי חוק רישוי עסקים בישראל, כל עסק חייב ברישיון עסק או כמעט כל עסק. ישנם עסקים שפשוט אינם זקוקים לרישיון, לרוב עסקים המתנהלים מהבית או סביב מקצועות מסוימים ספציפיים. אלא שגם עסקים המוגדרים כטעוני רישוי, אינם נדרשים לעמוד באותה הקריטריונים על מנת להיות זכאים לרישיון העסק המיוחל. כל עסק נבחן על פי שורה של קריטריונים כלליים ועל פי קריטריונים ספציפיים הרלוונטיים עבורו. כך למשל, מפעל גדול המעסיק מעל 100 עובדים, נדרש למערכת כיבוי אש מורכב, יקרה ומתקדמת הרבה יותר מאשר קיוסק. בנוסף לכך, בתי עסק שונים כפופים לחוקים שונים, המשפיעים על זכאותם לרישיון עסק. כך למשל, חוק הנגישות מגדיר חובת התקנת דרכי גישה ייעודיות לנכים. אם העסק אינו עומד בדרישה זו, שכלל אינה מגיעה מכיוון החוק לרישוי עסקים, ניתן לשלול ממנו את רישיון העסק או לא לאשר לו רישיון עד שיתקן את הנדרש.

עסקים טעוני רישוי הוא ביטוי שמתייחס לכל עסק שעל פי החוק, התקנות או הצו לרישוי עסקים, מחויב בהוצאת רישיון עסק. מרגע שחובה זו הוגדרה עבור העסק, כעת ניתן לעבור אל הפרמטרים הרלוונטיים לעסק הספציפיים כדי לבחון מהן הפעולות שעל העסק לבצע בכדי לעמוד בקריטריונים הרלוונטיים לו. במילים אחרות, כמעט כל העסקים הם עסקים טעוני רישוי, אבל לא כל העסקים נדרשים לעבור את אותו תהליך ולעמוד באותן הדרישות על מנת להיות זכאים לרישיון העסק המיוחל.

 

איך מוציאים רישיון עסק?

תחילה, עליכם לברר האם אתם נכללים בקטגוריה של עסקים טעוני רישוי. לאחר שבדקתם את זה, יהיה עליכם לבחון מהם הקריטריונים שבהם אתם צריכים לעמוד על מנת שתאושר לכם בקשה לרישיון עסק. כדי שתוכלו לעבור את התהליך בצורה קלה ומהירה ומבלי שתצטרכו להסיט את תשומת הלב היקרה שלכם מניהול העסק, שזה הדבר החשוב באמת, כדאי לנהל את התהליך כולו בליווי גורם מקצועי וזה בדיוק המקום בו אתם רוצים להכיר את חברת מוזס רישוי ותכנון אדריכלי. החברה מעניקה ליווי מלא לבתי עסק בתהליכי בקשה לרישיון עסק ובוחנת עבורם את הנושא של השתייכותם לקטגוריה של עסקים טעוני רישוי והקריטריונים בהם הם צריכים לעמוד, כמובן בכדי להגיש את הבקשה ולנהל את ההתקשרות מול הרשויות כנדרש.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן