073-3746060

צו רישוי עסקים

אם נתקלתם בנציגי הרשות המקומית שבתחומה ממוקם העסק שלכם ואם ההיתקלות הזאת הייתה סביב רישיון העסק שלכם או נכון יותר, סביב אי הרישוי של העסק שלכם, כנראה שנתקלתם במונח צו רישוי עסקים. מה זה בדיוק הצו הזה? האם אתם חייבים להוציא רישיון עסק על פי הצו? מה עושים אם הוטלו עליכם סנקציות בגין ניהול עסק ללא רישיון? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי.

 

אז מה זה צו רישוי עסקים?

ובכן, המדובר בצו חוקי שגובש, נכתב ופורסם על ידי שר הפנים של מדינת ישראל במטרה לפרט את כל הפרמטרים שעל פיהם ייבחן נושא הרישוי עבור כל עסק ועסק. הצו מפרט למעשה את הפרמטרים שבהם צריכה להתמקד הרשות הרלוונטית כאשר היא בוחנת את עמידתו של העסק בקריטריונים הנדרשים לקבלת הרישיון. כך למשל, הבטחת איכות נאותה, מניעת סכנות לשלום הציבור, מניעת סכנות של זיהום הסביבה, קיום הדינים הנוגעים לנושא של בטיחות אש וכן הלאה. כל אלה חלים על כלל בתי העסק אך בהיקפים שונים ובתמהילים שונים. ישנם בתי עסק שנושא בטיחות האש כלל לא חל עליהם בעוד אחרים יהיו פטורים דווקא מהבטחת איכות נאותה. צו רישוי עסקים הוא בדיוק הרכיב החוקי שעוסק בכל העניין הזה ומספק מפרט מדויק שעל פיו נבחנים הקריטריונים בהם צריך לעמוד כל עסק, בהתאם למאפייני העסק הספציפי, בכדי להיות זכאי לקבלת רישיון עסק.

 

האם אתם חייבים להוציא רישיון עסק על פי קריטריונים אלו?

התשובה היא בהחלט כן. חובה זו מעוגנת בחוק רישוי עסקים, המפרט את כל הנושאים והפרוצדורות בהוצאת רישיון עסק. יחד עם צו רישוי עסקים, משלימים השניים חבילה חוקית מלאה, שכוללת בתוכה את כל המידע הנדרש בכדי להבין מה בדיוק עליכם לעשות ועל מה בדיוק עליכם להקפיד בכדי להיות זכאים לקבלת רישיון לעסק. על אף שבתי עסק רבים בישראל מתנהלים ללא רישיון כזה, בפועל מדובר בחובה חוקית החלה על כל בית עסק וחשוב מאוד לקיים חובה זו, גם בכדי לא להיתקל ברשויות החוק וגם כדי להיות זכאים לכל מה שמגיע לכם בהתנהלות מול הרשויות השונות ומול גורמים אחרים במשק.

 

מה עושים אם הוטלו עליכם סנקציות בגין ניהול עסק ללא רישיון?

אם הרשות המקומית כבר ביקרה אצלכם והטילה עליכם סנקציות, את הטיפול בנושא אתם רוצים להעביר לעורך דין, אם כי אפשר בהחלט לפנות לרשות המקומית באופן עצמאי ולבקש "חנינה" עם הבטחה להוצאת הרישיון בהקדם. ואכן, הוצאת רישיון עסק על פי צו רישוי עסקים היא האופציה היחידה שתפטור אתכם מתקלות מול רשויות האכיפה ובדיוק במקום הזה תוכלו לפגוש את הצוות של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי, שינהל עבורכם את כל התהליך של הגשת בקשה מסודרת לרישיון עסק.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן