073-3746060

רישיון עסק קוסמטיקה

בעלי עסקים בתחום עסקי קוסמטיקה, בריאות ורוקחות נדרשים לעמוד בתקנות רישוי עסקים שנועדו לצורך בטחון והגנה על שלום הציבור בעת זמני פעילות העסק, כמו כן רישוי עסקים מאפשר את כל האמצעים לצורך שמירה על הסדר, על תנאי תברואה נאותים לצורך פעילות תקינה של העסק לטובת הציבור. בנוסף לכך רישוי עסקים כולל תקנות של חוקי התכנון והבנייה, התאמת סידור כיבוי אש, בטיחות המבנה ועוד.

רישוי עסקים עבור בתי מרקחת, עסקים בתחום הבריאות והקוסמטיקה מחויבים לעמוד בתקנות המתייחסות לעבודה בסביבה סטרילית. בתי מרקחת שפועלים בתוך קופת חולים או בבתי חולים לא נדרשים לרישיון עסק (יש לוודא זאת ברשות המקומית). ניתן לקבל מידע מורחב על כל התקנות המחייבות ברישוי עסקים בתחום הבריאות, הקוסמטיקה והרוקחות באתר משרד הפנים.

בתי עסק בתחום הקוסמטיקה נדרשים להוצאת רישיון עסק על פי תקנות החוק. על תקנות רישוי עסקים, כל בית עסק המספק שירותי טיפולי יופי וקוסמטיקה מחויב ברישיון עסק. במידה והקוסמטיקאית מפעילה עסק קטן בבית, בכמות מצומצמת של לקוחות היא אינה מחויב ברישיון עסק.

קיימות דרישות המתייחסות לקוסמטיקאית, היא חייבת להיות בריאה, ללא מחלות מדבקות, כמו כן היא מחויבת להקפיד על שטיפת ידיים במים זורמים עם סבון לאחר כל טיפול קוסמטי, עליה ללבוש בגדי עבודה נקיים. מטרת ההנחיות הללו נועדה כדי לשמור על בריאות קהל המטופלים.

לגבי חנויות שמוכרות מוצרי טיפוח וקוסמטיקה במידה ושטח החנות אינו עולה על 800 מ"ר, אין צורך ברישיון עסק. קיימות תקנות המתייחסות לשיווק מוצרי טיפוח וקוסמטיקה הכוללות אחסון המוצרים, שמירה על ניקיון, עבודה בסביבה סטרילית ועוד.  כמו כן יש צורך באישורים מטעם גופים נוספים כגון משרד הבריאות, משרד העבודה, המשרד לאיכות הסביבה וכדומה.

תקנון רישוי עסקים מצריך הגשה של התוכניות הבאות:

  • תרשים סביבה בקנה מידה של 1:2500 ותכנית מגרש בקנה מידה של 1:250, תכנית בקנה מידה של 1:100.
  • גבולות השטח המיועד לעסק כולל אחסון, טיפול בפסולת, בריכת אגירת מים, שאיבת שפכים, מיזוג אוויר ועוד. כמו כן השטח צריך לכלול גם מערכות אספקת מים, כיבוי אש, מערכת סילוק שפכים ועוד.
  • סימון שטחי עבודה סניטרית .

תיאור התקנות לרישוי עסקים לבתי מרקחת:

  • שטח בית מרקחת צריך להיות בשטח של 60 מ"ר המוקצה עבור שירות, חדר קבלת קהל, מעבדה ומחסן.
  • בעל העסק מחויב בדיווח של צוות עובדי בית המרקחת הכולל את רשימת הרוקחים, עוזרי רוקח והעובדים בבית המרקחת. במידה וחל שינוי בצוות, יש צורך בחובת דיווח לרוקח המחוזי מטעם משרד הבריאות.
  • בעל העסק מחויב בביצוע ניקוי וחיטוי של מערכות אספקת המים (כולל בריכה ומערכת מי שתייה).
  • יש לבצע בדיקה והחלפה של מערכות המים כדי להימנע מהימצאות של חיידק הליגיונלה המצוי במערכות מים.

מוזס רישוי ותכנון, הינו משרד העוסק בקידום הליכי רישוי, לרבות רישוי עסקים מכל סוג שהוא.
בטיפול המשרד היום עסקים רבים מתחום הקוסמטיקה, הבריאות והרוקחות. ההבדל המהותי בטיפול של מוזס רישוי ותכנון ממשרדים אחרים הוא שמשרדנו מטפל בכל הליכי הרישוי על כל היבטיו מול גופים ומוסדות שונים לרבות משרד הבריאות, משרד העבודה ורווחה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, כיבוי אש ועוד.

נוסף על כך, מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר עבר הכשרה מאסיבית במערכת רישוי זמין עם תחילת המעבר למערכת המקוונת בשנת 2016. כיום, המשרד הוא אחד המשרדים השולטים והבולטים ביותר במערכת רישוי זמין ברמה הגבוהה ביותר בארץ. מערכות המשרד מותאמות כולן למערכת רישוי זמין ומאפשרות התנהלות שוטפת ומותאמת לדרישות מול רשויות הרישוי השונות.

משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי. נשמח אם תפנו אלינו עוד היום ונבדוק עבורכם אם העסק שאתם מעוניינים בהקמתו ניתן להכשרה באותו נכס, מה ההליך במסגרתו ניתן להוציא את רישיון העסק ומהו הזמן הצפוי להשלמת ההליך.
פנו אלינו עכשיו וקבלו עוד היום דו"ח היתכנות והצעת מחיר.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן