073-3746060

תקנות רישוי עסקים מזון

רישוי עסקים הוא אינו נושא שבעלי עסק אוהבים לעסוק בו, אלא שאין להם הרבה ברירה. ואם לא די בכך, הרי שבמקרה של עסקים בתחום המזון יכול תהליך הרישוי להיות מורכב עוד יותר. מהם הקריטריונים בהם צריכים לעמוד עסקי מזון? האם קריטריונים אלה מפורטים אך ורק במסגרת תקנות רישוי עסקים מזון או שניתן לקבל אותם גם ממשרד הבריאות או הרשות המקומית שבתחומה ממוקם העסק? האם כל הקריטריונים הללו נועדו לרישיון עסק או גם לסוגים אחרים של אישורים הקשורים בתחום המזון? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי.

 

אז מהן התקנות החלות במקרה של רישוי עסקי מזון?

רישוי עסקי מזון הוא נושא מורכב שבו מעורבות כמה וכמה רשויות שונות. מעבר לקריטריונים הגנריים החלים על כל בית עסק, כמו למשל נגישות לנכים, עמידה בכללי בטיחות אש וכדומה, עסקי מזון נדרשים לעמוד גם בקריטריונים החלים עליהם מטעם משרד הבריאות ובכלל זה תשתית ניקוז, שיפועי רצפה, הפרדה נכונה של חלקי המפעל בכדי למנוע ערבוב בין חומרי גלם ומוצרים מוגמרים, חיפוי קירות, חדרי שירותים ושטיפת ידיים, חומרי גלם מהם יכולים להיות מיוצרים פריטי הריהוט וכן הלאה. תקנות רישוי עסקים מזון הן למעשה תקנות החלות על העסק מטעם משרד הבריאות ומתמקדות ספציפית בסוגיה הבריאותית של ייצור, אחסון או ממכר מזון. זאת מעבר לתקנות רישוי עסקים גנריות החלות על העסק כמו על כל עסק אחר.

 

האם צריך לנהל את בקשת הרישיון מול כל גורם בנפרד?

התשובה היא בהחלט כן. משרד הבריאות אינו יכול לספק לכם רישיון עסק. רישיון עסק מסופק אך ורק על ידי הרשות המקומית. יחד עם זאת, אחד מהתנאים בהם צריך לעמוד עסק מזון בכדי לקבל רישיון עסק מהרשות המקומית, הוא קבלת רישיון יצרן מזון ממשרד הבריאות או רישיון אחר הרלוונטי לסוג עסק המזון שלו, במידה ואינו עוסק בפעילות ייצור מזון. למעשה, בתהליך של הוצאת רישיון עסק על פי תקנות רישוי עסקים מזון, יהיה עליכם להתנהל מול שורה של גורמים ורשויות, כל אחד בתחום אחריותו ובכלל זה משרד הבריאות, המשרד להגנה על איכות הסביבה, רשות הכיבוי וההצלה, הרשות המקומית, משרד הפנים ומשרדי ממשלה נוספים על פי מידת הרלוונטיות שלהם לעסק שלכם.

בכדי לעבור את התהליך בצורה הקלה ביותר ולהבטיח שאכן תקבלו את כל האישורים והרישיונות להם אתם זקוקים על מנת להתחיל לעבוד, מציעה לכם חברת מוזס רישוי ותכנון אדריכלי שירות מלא של ליווי לאורך כל תהליך הרישוי מול כל רשות בנפרד ועל פי הדרישות של כל רשות בנפרד, לרבות רישוי מפעלי מזון ובתי ממכר מזון מול משרד הבריאות כמו גם רישוי כללי לעסק מול הרשות המקומית הרלוונטית.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

תקנות רישוי עסקים

רישוי עסקים הוא תחום מורכב מאוד שמכוסה על ידי כמה וכמה מסמכים חוקיים שעוסקים בו ספציפית ובכלל זה חוק רישוי עסקים, צו רישוי עסקים וכמובן

המשך קריאה »
דילוג לתוכן