073-3746060

תקנות רישוי עסקים

רישוי עסקים הוא תחום מורכב מאוד שמכוסה על ידי כמה וכמה מסמכים חוקיים שעוסקים בו ספציפית ובכלל זה חוק רישוי עסקים, צו רישוי עסקים וכמובן תקנות רישוי עסקים. כל אחד מן המסמכים הללו עוסק בהיבטים שונים של תהליך הרישוי, הקריטריונים בהם צריך לעמוד בית העסק על מנת להיות זכאי לקבלת רישיון עסק, האופן בו יש לבחון כל עסק בהתאם להיקף וסוג הפעילות שלו וכן הלאה. התקנות באופן ספציפי, עוסקות בפרוצדורות בירוקרטיות של תוקף הרישיון, הארכת רישיון, התהליך של טיפול בבקשה, מסמכים שיש להגיש ולצרף לבקשה וכן הלאה. על הנושא של תקנות רישוי עסקים מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי.

 

מדוע בכלל נדרשות תקנות עבור רישוי עסקים?

כמעט לכל חוק בישראל מצורף קובץ נוסף של תקנות, המפרטות את עקרונות החוק. החוק עצמו מפרט את דרישותיו ממעוף הציפור עם ירידה מסוימת לפרטים, אך בפועל ישנם פרמטרים רבים שצריך לקבוע על פי הוראות החוק. כך למשל, החוק יכול לקבוע שעל אדם מסוים שעובר על הוראות החוק יוטל עיצום כספי (קנס). מהו הקנס שיוטל על אותו אדם? את זה מפרטות תקנות החוק ולעיתים מפרטות על פי שורה של מצבים אפשריים, שבכל אחד מהם חל הקנס בהיקף אחר. כמובן שתקנות לא עוסקות אך ורק בנושא של קנסות, אלא בכלל הפרטים הרלוונטיים לחוק וכך גם במקרה של תקנות רישוי עסקים המפרטות את המספרים, הפרמטרים והפרטים הקטנים של החוק לרישוי עסקים.

 

האם התקנות מחייבות כמו החוק?

התשובה היא בהחלט כן. קובץ התקנות המצורף לחוק הוא חלק בלתי נפרד מן החוק ומחייב בדיוק כמו החוק עצמו. למעשה, התקנות מהוות חלק מהחוק כשהחוק השלם כולל בתוכו את כל המסמכים, ההוראות והתיקונים שהוכנסו בחוק ובתקנות לאורך השנים. במקרה של רישוי עסקים כאמור, ישנו חוק רישוי עסקים, המסמיך את הרשות השלטונית הרלוונטית לקבוע את התקנות לחוק וכן מסמיך את שר הפנים להוציא צו רישוי עסקים שבו יכול השר לפרט פרטים נוספים בחוק. כל אלה מיועדים לדייק עד כמה שניתן את החוק, על מנת להבטיח שהחוק פועל בצורה שווה ושוויונית כלפי כל העסקים וכמובן שהחוק משיג את מטרותיו.

האמת היא שכל העיסוק המשפטי בחוק וכמובן תקנות רישוי עסקים הוא אינו רלוונטי עבורכם. מה שחשוב מבחינתכם הוא שלעסק שלכם יהיה רישיון ובדיוק למטרה הזאת עומד לרשותכם הצוות המקצועי של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי. צוות אנשי המקצוע של מוזס רישוי ותכנון אדריכלי יבצע עבורכם את כל הפרוצדורות הנדרשות על מנת להגיש את הבקשה על פי התקנות והוראות החוק ולנהל את ההתקשרות מול הרשות המקומית ומול הרשויות השלטוניות הרלוונטיות הנוספות על מנת להבטיח שהעסק שלכם יקבל רישיון כמה שיותר מהר.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן