עיצוב בתי מלון

מהו הקונספט של עיצוב בתי מלון?

עיצוב בית מלון יכולים להיות במגוון קונספטים, קונספט בשונה מסגנון הוא רעיון עיצובי יותר מופשט, קו מנחה שעל פיו מתבסס העיצוב. סגנון עיצובי מצד אחד, יכול להיות לדוגמא: כפרי, מודרני, קלאסי ומצד שני יכול להיות לדוגמא: מזרח אסיה, שנות ה-70, קולינריה ויין או כל דבר אחר. הקונספט הנבחר צריך להעביר לשוהה במלון את התחושה ואת האווירה שהמעצב בחר להעביר.
היום ניתן להתאים האווירה לקונספט ע"י דרכים רבות מעבר לעיצוב ואבזור כמו ריח, סאונד, לבוש, מזון ועוד.
חשוב להתאים את הקונספט לסביבה ולאורחים הצפויים של המלון, באזור מתחם עסקים לדוגמא, לא תעשה מלון שהקונספט שלו הוא חוויה משפחתית כי זה לא יתאים לקהל שאתה מצפה למשוך. מעצב טוב יודע להתאים את הקונספט בדיוק לקהל היעד ולעשות זאת בדרך מדויקת ושנונה בלי לצעוק איך שנכנסים למלון "הקונספט שלנו הוא… !!"

עד כמה חשובים העיצוב והאסתטיקה של המלון?

אם הקונספט הוא הבסיס שעליו נשען הרעיון העיצובי, עיצוב ואסתטיקה הם העמודים התומכים. כל מלון בישראל ולא משנה אם מדובר במלון בוטיק או במלון 3 כוכבים למשפחות, חייב להיות מעוצב ואסתטי ברמה גבוהה.
אנשים יוצאים לחופשה בשביל להנות ולחוש רוגע, עיצוב ואסתטיקה משפיעים ישירות על האופן שבו ירגיש השוהה במלון.

לאסתטיקה, למי שלא יודע, יש עשרות רמות שאפשר להגיע אליהן מעבר לכל דמיון, לא מדובר על הניקיון או סידור המצעים של המלון. עיצוב אסתטי יבוא לידי ביטוי על ידי זה שכל הריצוף בחדרים יתחיל ויגמר בדיוק באותו מקום ולא תהיה מרצפת אחת שנחתכת באמצע, התאורה תשתלב באופן מדויק בחלל ותיצור אווירה רגועה ומיוחדת. במלונות יוקרה משלמים עשרות אלפי דולרים ליועצי תאורה, ולא מדובר על גופי התאורה אלא על האופן שבו האור מאיר על הקיר.
הטיפול בגינון, במלונות נחשבים, יהיה על בסיס יומי ואפילו על בסיס דו יומי במקומות מסוימים ויכולים להיות שינויים באבזור של המלון בהתאם למזג האוויר.

מה אדריכל צריך לקחת בחשבון במהלך עיצוב בית מלון?

אדריכל צריך לקחת בחשבון מראש את האווירה שהוא רוצה להעביר במלון,
מלון שנועד לקרב בין השוהים בו ולתת אווירה משפחתית יהיה עם חללים ציבוריים גדולים ומעוצבים היטב, חדרים יחסית זהים, שבילים ומדרגות שעוברים על פני חדרים או פינות ישיבה. מלון שנועד לתת אווירה יותר פרטית לזוג או למשפחה יהיה עם חדרים שונים לבחירה ובמרחק רחוק יחסית אחד מהשני, החלל הציבורי יהיה יותר אינטימי ואפשר חללים קטנים ופרטיים בתוכו.
האדריכל צריך להתאים את הקונספט המדויק למקום שיגרום לאנשים להתחבר גם למלון וגם לאזור ולאווירה בו. עיצוב נכון של אדריכל יבוא לידי ביטוי מהתכנון הכללי של הלובי והחדרים ועד לפרטים קטנים ביותר כמו ידיות הדלתות, פרט קצה המעקה, הסכו"ם בחדרים ועוד.

סיכום

אדריכל הוא בעל המקצוע הכי חשוב לתכנון בית מלון, הוא אחראי להצלחה או לכישלון שלו, הוא יקבע עד כמה השוהים בו ייהנו או יקבע איזה אנשים יגיעו למלון ולכמה זמן. כשבוחרים משרד אדריכלים לתכנון בית מלון, חשוב לקחת משרד עם ניסיון והבנה מקצועית עמוקה בתחום המלונאות, בידור ופנאי.

משרד מוזס אדריכלות ובינוי ערים מתכנן עשרות מלונות בארץ ובחול, מתקציב בינוני עד גבוה. משרדנו מתכנן מלונות קונספט שזוכים לתגובות ושבחים בכל רחבי העולם.
פנו אלינו עוד היום ונתכנן לכם את מלון חלומותיכם.

למידע נוסף השאירו פרטים