עיצוב חללים מסחריים

מהו עיצוב חללים מסחריים?

חללים מסחריים הם חללים המשמשים למטרות תעשייה ומסחר – לדוגמה מרכזים מסחריים, בתי קפה, חנויות ועוד. מטרות העל בתכנון חלל מסחרי הן בחירת קונספט עיצובי שתפקידו לייצג את בית העסק והמותג ובנוסף הגדלת הרווח באמצעות תכנון נכון ומדויק.

מהם הפקטורים לבחירת העיצוב של חלל מסחרי?

על מנת להתאים קונספט עיצובי לחלל מסחרי בצורה מוצלחת, יש לבצע בדיקות מקדימות הכוללות למידה ואפיון של העקרונות והDNA של המותג, אפיון המשתמש והצרכים שלו (עובד/לקוח) ובדיקת סביבת החלל והקונטקסט האורבני וההיסטורי שלה. בסיום הבדיקות המקדימות, ניתן לגבש עקרונות מנחים שבעזרתם יוכל המתכנן לבחור בקונספט העיצובי הנכון והמדויק ביותר עבור בית העסק.

איך אפשר לעצב חללים מסחריים?

עיצוב חללים מסחריים משלב בתוכו מס' רבדים, בתהליך העיצוב יש לקחת בחשבון תחילה את הבדיקה המקדימה של החלל, הלקוח והמשתמש. נוסף לכך, יש לקחת בחשבון אלמנטים טכנולוגיים ודיגיטליים הדרושים לבית העסק על מנת לשלב אותם בצורה מוצלחת ואורגנית בעיצוב החלל. יותר מכל תחום אחר, הפונקציונליות בבית העסק מהווה חלק אינטגרלי בתהליך העיצוב ועיצוב מוצלח יכול ליצור סביבה אידיאלית מבחינת תנועה בחלל, תפוקה ורווח גדולים יותר עבור בית העסק. תכנון נכון יתחשב בפרטים הקטנים ביותר, בתפקוד החלל לאורך שעות היום ואף בהכוונת דרכם של המבקרים בבית העסק בצורה שתוכננה מראש בקפידה על ידי המעצב.

מי אחראי לעיצוב חללים מסחריים?

האחראים העיקריים לתהליך הם מתכננים ומעצבי חללים מסחריים, לרוב מעצבים/אדריכלים בהכשרתם. מתכנני חללים מסחריים נדרשים לחשיבה יצירתית ורב תחומית, היות והם נדרשים לתכנן חלל אשר עובד במס' רבדים ועם מס' משתמשים במקביל –לקוח/עובד/תחזוקה, כמו כן הם נדרשים לקחת בחשבון את מכלול הצרכים של בית העסק –מבחינה מיתוגית, עיצובית, פונקציונלית, טכנולוגית ולשלב אותם לעיצוב מוצלח ועובד שממלא אחר מטרת העל – ייצוג בית העסק והגדלת הרווחיות שלו.

סיכום

עיצוב חללים מסחריים הנו תחום עשיר המשלב בתוכו שיקולים רבים לצורך גיבוש השפה העיצובית.
צרו אתנו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ אישי לפרויקט הבא שלכם.

למידע נוסף השאירו פרטים