עיצוב פנים משרדים

התדמית היא חלק בלתי נפרד מההצלחה שלנו, כיחידים, כעסקים מקומיים וכחברות בינלאומיות. עיצוב משרדים הוא חלק בלתי נפרד ממיתוג החברה ועיצוב תדמיתה. העיצוב הנכון מסייע לבנות את התדמית של החברה הן בעיני העובדים והן בעיני הלקוחות.

למה עיצוב המשרד שלנו הוא כל כך חשוב?

עיצוב המשרד משפיע מאוד על העובדים במשרד וכן על הלקוחות המגיעים לפגישות במשרד. בעת עיצוב משרד צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים: סוג המשרד ואופיו – האם האווירה במשרד צריכה להיות נוחה ויצירתית? או פעילה ותזזיתית? האם מדובר במשרד ציבורי או פרטי? האם מגיעים למשרד הרבה לקוחות ויש צורך בחדר המתנה מרווח? האם נערכות בו ישיבות ממושכות? כמו כן, מובאים בחשבון מספר העובדים הנוכחי ופוטנציאל הגדילה של המשרד. האם התרבות הארגונית מצריכה עיצוב של חלל פתוח (open space) המאפשר עבודת צוות, שיתופי פעולה רבים וסיעור מוחין, או שעדיף לתכנן חדרים המאפשרים עבודה שקטה ואינטימית?

זה כבר לא סוד שמשרדים המעוצבים בצורה פרקטית, יעילה ונוחה (במיוחד עיצוב משרדים קטנים) גורמים גם לעובדים במשרד ליותר מוטיבציה ואחריות למקום עבודתם ולהרגשה יותר חמימה וביתית. גם ללקוחות המגיעים למשרד הרושם הראשוני שהם מקבלים הוא משמעותי ביותר ומשפיע מאוד על אופי הפגישה בהמשך ואף על סגירת עסקאות.

מהו עיצוב פנים מוצלח למשרדים?

עיצוב פנים מוצלח הוא עיצוב שבראש ובראשונה עונה על כל צרכי המשרד. העיצוב חייב להיות קשור ושייך לאופי וסוג העיסוק של המשרד. בנוסף עיצוב הוא לא דבר פרקטי בלבד אלא משהו המתחבר לנפש והוא גם המרכיב העיקרי היוצר את האווירה במשרד. ככל שהעיצוב המשרדי יהיה מתוכנן נכון גם מבחינת הזרימה שלו ומה שהוא משדר יהיה הרבה יותר נעים לשהות במשרד גם ללקוחות ובעיקר לעובדים עצמם.

ישנם המון טיפים לעיצוב נכון ומנצח של משרד, נזכיר בתמציתיות כמה מהם:

  • יהיו מדויקים לגביי הצרכים שלכם. כאשר בעל המשרד יודע מה הוא רוצה וצריך, כל תהליך התכנון והעיצוב יהיה ברור ויעיל הרבה יותר. כי כאשר היעד מסומן, התהליך נכון וחכם באמת.
  • תכירו את המשרד שלכם, חשוב להכיר את הנתונים במציאות בהתאם למדידות השטח ולהיכרות עם נקודות שקיימות במקום כגון: עמודים, חלונות, כיוון הבניין וכו'. ככל שתכירו את המקום ותדעו מהם המגבלות כמו גם האפשרויות שיש בשטח, ניתן לקדם את התהליך ולצלוח אותו בצורה יעילה עם תוצאות מיטביות.
  • הנוחות של העובדים במשרד הינה ערך רב חשיבות במיוחד בתקופה זו שבה העובדים למדו לעבוד מהבית. התכנון והעיצוב צריכים להתייחס לנושא זה בכובד ראש ולא רק ביחס לעמדות העבודה אלא גם ביחס לפתרונות אחסון, לאוורור ולשמירה על אווירה נעימה.
  • בכל תהליך התכנון והעיצוב יש להתייחס לנושא העמידות והאיכות של העיצוב של החומרים ושל הביצוע. התייחסות לנושא זה תשפר את הפרויקט ותבטיח כי המשרד ישמור על המראה המעוצב והחדש שלו לאורך זמן רב ללא צורך בתיקונים ובפעולות אחזקה נרחבות.

האם יש דרישות קבועות וסטנדרטים זהים לכל משרד ומשרד?

ממש לא! לכל משרד ולכל תחום עיסוק מתאים עיצוב שונה ואופי מסוים התואם את צרכי המשרד ואת צרכי אותו תחום עיסוק הרלוונטי. עיצוב משרדים לחברות הייטק למשל, הוא עיצוב ותכנון בו נפוץ לתכנן חללים פתוחים או חללים שמאפשרים עבודה בצוותים. עיצוב משרד עורכי דין בשונה מזאת, יתוכנן עם הרבה חדרים פרטיים המאפשרים עבודה עצמאית ללא הסחות דעת.

אחד הדברים הראשונים בתכנון של עיצוב משרדים נכון הוא ההבנה מה המשרד עושה? כמה עובדים יש בו? מה התפקיד של כל אחד מהם? מהי ההיררכיה הפנימית? ואיזה אווירה ירצה לייצר בעל המשרד?
יש משמעות למיקום של כל עובד בחלל העבודה וגם למרחק ממנו לעובד אחר, יש משמעות לגודל השולחנות, למספר החלונות, לתאורה במקום, כל אלו משליכים על התקשורת והתפקוד של האנשים.

תכנון של עיצוב פנים משרדים, נועד בראש ובראשונה לייצר מקום לפונקציות של המשרד ואחר כך עוטפים את זה בעיצוב פנים, אבל קודם כל מחלקים את החלל לפי הצרכים של העובדים, שיתוף הפעולה שלהם והעשייה של כל אחד מהם בחלל הזה. עיצוב פנים משרדי או עיצוב משרד מודרני מתוכנן לפי פונקציות ואנשים ואחר כך עובר לעיצוב. גם מיקום של חדר ישיבות או של מטבח משליכים על ההתנהלות של מקום העבודה. התפקוד של האנשים והתלות שלהם בציוד כמו מקרר וקומקום, משנים לחלוטין את יחסי הגומלין ביניהן לבין העובדים במקום, גם זה כלול בתחום של עיצוב פנים משרדים.

סיכום

עיצוב המשרד שלנו הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה שלנו, הן מבחינת עובדי המשרד והן מבחינת הרושם הראשוני שנוצר אצל הלקוחות אשר משפיע רבות על סגירת עסקאות. עיצוב המשרד הוא חלק שיווקי חשוב לעסק שלנו וכן תורם גם משמעותית לאווירה היומיומית במשרד. עיצוב מוקפד ונכון נותן לעובדים תחושה יותר נעימה ואחראית כלפי המשרד.

מוזס אדריכלות ובינוי ערים הוא משרד אשר יודע לייצר בדיוק את זה, חשוב להבין שלכל משרד ואופיו השונה מתאים גם עיצוב שונה והכי חשוב עיצוב משרדי שיענה על צרכי המשרד בצורה פרקטית וישרה אווירה נעימה.

צרו אתנו קשר עוד היום והגיעו לפגישת ייעוץ לצורך תכנון המשרד ובחירת הקוסנפט.

למידע נוסף השאירו פרטים