073-374-6880

רישוי מקוון – תהליך הגשה מקוונת להיתר בניה

כחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, הוקמה מערכת בשם 'רישוי זמין', המערכת מאפשרת הגשת בקשה להיתר בנייה באופן מקוון לחלוטין. מערכת 'רישוי זמין' מתחברת  באופן אוטומטי לגופים ורשויות בישראל ומציעה כלים המסייעים לתהליך הגשת הבקשות להיתר.

מהי מערכת רישוי זמין?

מערכת רישוי זמין מהווה חלופה מקוונת לגרמושקה, המסמך המסורתי המודפס על נייר, ואת הביקורים הנדרשים במשרדי הרשות המקומית להשגת מידע והגשת מסמכים.

מערכת רישוי זמין מכילה את כל שלבי הרישוי, היא נועדה לייעל את תהליכי הרישוי ולחסוך בירוקרטיה מיותרת. בנוסף, המערכת מהווה ממשק אחיד ושוטף כמעט לכל רשות מקומית ובכך מקצרת משמעותית את זמני ההמתנה להוצאת היתרי בניה.

השלבים הקיימים במערכת מתחילים בבקשות לתיקי מידע, קבלת המידע, ממשיכים בהגשת הבקשה להיתר בנייה, לאחר מכן הנפקת היתר בנייה ולבסוף ניהול ובקרה של שלבי הביצוע.

בין הגופים אשר מתממשקים במערכת נמצאים גם משרד החקלאות, פיקוד העורף, רשות העתיקות, רשות מקרקעי ישראל, הרשות הארצית לכבאות והצהלה, רשם המקרקעין, רשם המהנדסים והאדריכלים ועוד.

השימוש במערכת לא עולה כסף, אך ישנן אגרות בנייה שנדרש לשלמתן ללא קשר לערוץ דרכו הוגשה הבקשה, באתר יש אפשרות לחשב/להעריך במחשבון מסודר את העלות הוצאת ההיתר כולל סכומי אגרות.

כיצד מוגדרים "עורכי הבקשות"?

עורכי בקשות לרוב יהיו אדריכלים במקצועם, מערכת רישוי זמין עובדת באמצעות הזדהות בכרטיס חכם. עורכי בקשות צריכים לרכוש כרטיס חכם וקורא כרטיסים ולאחר מכן להתקין את התוכנה. המערכת מאפשרת כניסה נפרדת לעורכי בקשות, רשויות רישוי וגורמים מאשרים\מוסרי מידע.

חישוב שטחים באמצעות שירות רישוי זמין

חישוב שטחים לפי אחוזי בנייה הוא רכיב אוטומטי לשירות עורכי הבקשות להיתר בניה שפותח על ידי מנהל התכנון.
הרכיב מחשב את שטחי הבקשה להיתר, צובע את השטחים שחושבו ועורך את טבלת השטחים. הכניסה לחישוב שטחים מתבצעת דרך האזור האישי בשולחן עורכי הבקשה, יש לפתוח בקשה חדשה, להזין פרטים, לצרף קבצים ולשלוח לחישוב.

האם ניתן לקבל תמיכה בעבודה מול מערכת רישוי זמין?

כמובן, יש תמיכה באמצעות מוקד במספר 1299 ומענה אנושי בצ'אט, בנוסף ישנה תמיכה טכנית בשירותים מקוונים דרך האתר.
כמו כן, בכל רגע נתון ניתן להיכנס לקישור מצב מערכת רישוי זמין ולראות האם המערכת פועלת כסדרה או שיש תקלות מדווחות.

בנוסף תוכלו למצוא באתר של משרד הפנים מדריך למשתמש רישוי זמין ומדריך להכרת השלבים השונים שבמסלול הרישוי (מסלול מלא/מקוצר/הקלות).

סיכום

מערכת רישוי זמין היא שלב נוסף של הנגשת התהליכים הממשלתיים בתחום הבנייה בדגש על הוצאת היתר בניה , דרכה ניתן לבצע בקשה לקבלת מידע והגשת בקשה לקבלת היתר בנייה ע"י עורכי בקשות מוסמכים. עורכי בקשות, מידענים, גורמים מוסרי מידע ורשויות מקומיות יכולים להיכנס למערכת רישוי זמין ולבצע פעולות ועדכונים.

מוזס רישוי ותכנון הינו משרד אשר שם דגש על עבודה מהירה, יעילה, ללא הערות מהרשות המקומית וללא עיכובים, עובדי המשרד הינם עובדיי רשויות רישוי לשעבר אשר מכירים את ההליכים הבירוקרטיים ואת הליך הרישוי מתוך ניסיון ישיר ומעמיק.

משרדנו מתמחה בהוצאת היתרי בנייה, בדיקת היתרי בניה ,בדיקת תוקף היתר בניה ועוד. משרדנו מתחייב לקדם את ההליך הרישוי המהיר ביותר, זאת מתוך הבנה, היכרות והתנהלות שוטפת עם ההליך ועם הרשויות המקומיות.
רוצים לבדוק כמה יעלה לכם להוציא היתר בניה למטר ? פנו אלינו עוד היום לקבלת יעוץ והצעת מחיר אישית.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן