073-374-6880

מהו מבנה יביל למגורים?

מבנה יביל הינו מבנה מבנייה קלה נייד וטרומי המגיע מוכן ומורכב מהמפעל ללא חיבור לתשתיות, המבנה מהווה פתרון מגורים זמני. המבנה הוא נייד המאפשר הוזזה ממקום למקום . הוא מציע פתרון תוך פרק זמן יחסית קצר לבנייה מתקדמת. עלות המבנה אמורה להיות נמוכה יחסית ומהירות הקמתו יכולה להגיע לעלות גבוהה יחסית. משקלם של הקירות ומחיצות הפנים במבנה יביל, כמו גם משקל התקרה והרצפה, נמוכים משמעותית ממשקלם בבניה בבטון ובלוקים.

מבנה יביל למגורים – הגדרה

מבנה יביל הינו מבנה נייד המציע פתרון תוך פרק זמן יחסית קצר לבנייה מתקדמת. המבנה לא מחובר לתשתיות ויכול להתחבר לכל מקום עם תשתיות. המבנה, על כל חלקיו, נבנה במפעל, ומועבר בדרך כלל למקומו המיועד כשהוא מוכן בשלמותו. 

למה משמש מבנה יביל?

מבנים יבילים משמשים למגורים, מחסנים, חנויות, משרדים, שירותים, מקלחות ועוד עשרות שימושים רבים. הם לא מבנים קבועים והם מיועדים לשימוש לתקופה קצובה, לכן לאחר תקופה זו ניתן להחליפם, למכור אותם או להעבירם למקום אחר. 

איך ניתן להוציא אישורים למבנה יביל?

ניתן להוציא אישור (היתר בנייה) להתקנת מבנה יביל. כל הצבה של מבנה יביל דורשת שני אישורים: אישור ההובלה של המבנה מהמפעל ואישור נוסף על הצבת המבנה באתר. לפני הזמנת המבנה היביל יש לבדוק ברשות המקומית את תכנית בניין העיר (תב"ע) החלה על האתר הספציפי שבו מבקשים להקים את המבנה, ואת האפשרות להקים בו מבנה יביל. אם הדבר אכן אפשרי, יש צורך להגיש בקשה להיתר בנייה, ורק אז להזמין את המבנה עצמו. באישור של מבנה יביל יש צורך לקבל עבורו רישוי בהתאמה לסוג הפרוגרמה התתקיים בו (תעשייה, בתי כנסת, מבנה מוגן, מגורים ועוד). בקשת האישור חייבת לכלול את חתימות בעלי הזכויות של הנכסים המצויים בסמיכות לשטח בו המבנה היביל ימוקם. לאחר הגשת הבקשה תעבור הבקשה לדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שהיא תחליט בסופו של דבר האם אתם זכאים לאישור או לא.  במידה ותחליט הוועדה שישנה זכאות לאישור – ניתן להזמין את המבנה המבוקש, בנוסף מקובל שלא לבנות מעל מבנה יביל קומות נוספות.

האם ניתן לקבל פטור מאשור למבנה יביל?

לא, לא ניתן לקבל פטור לאישור בנייה למבנה יביל, כל מבנה נדרש בהיתר בניה לפי חוק וההתייחסות אליו כמו אל בניה קונבנציונאלית (בלוק ובטון).

סיכום

מוזס רישוי ותכנון הינו משרד העוסק בקידום הליכי רישוי והיתרי בניה, משרדנו מטפל בעשרות הליכי רישוי מסוגים שונים. 

משרדנו בקיע מאוד בתהליכי הוצאת היתרי בנייה ותכנון מבנים יבילים. אנו מכירים את כלל דרישות העיריה ואופן ההתנהלות מולם וזאת כדי שתוכלו לקבל היתר בניה בדרך הבטוחה והמהירה ביותר.
כמו כן, משרדנו מציע בדיקת היתכנות באופן מידי לפרויקט הבא שלך, פנו אלינו עוד היום לקבלת יעוץ אישי והכוונה.

קוביית רישוי עסקים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן